Day: September 23, 2020

ФК Каменица Саса во трилер натпревар го елиминираше прволигашот Борец 1919 АД од Велес во 1/16-тина финалето од Купот на Македонија во Фудбал. Натпреварот за гостите започна и подобро од очекуваното. Поведоа од корнер во 2-та минута од натпреварот. На 1:1 израмни Филип Гоцевски со еврогол од 16-тина метри во 11-тата минута од натпреварот. Гостите…

Read More