Month: November 2020

Фудбалерите, стручниот штаб и спортските работници кои се дел од ФК Каменица Саса во рамките на своите можности ќе го поддржат лекувањето на Ѓорѓе Џонов, фудбалер на Кожуф. Уште вечерва ќе биде направен список за индивидуални донации собрани во една заедничка клупска. Во оваа хуманитарна акција можат да се вклучат и навивачите на ФК Каменица…

Read More

ФК Каменица Саса му го честита роденденот на Филип Николовски и му посакува многу здравје, среќа и радости во годините што доаѓаат. Истовремено му посакуваме многу успеси на фудбалските терени и што поскоро да се избори за стартер во првиот состав на ФК Каменица Саса. Секое добро Филип.

Read More

Денес се одиграа двата првенствени натпревари од Младинските Натпреварувања на Младинските Категории на ФК Каменица Саса – Помлади Пионери и Пионери. Помладите пионери на Дејан Михаилов со 3:0 го добија мечот со Кадино. Помладите пионери имаат 4 од 4 во досегашниот тек од натпреварувањето. Пионерите кои се под водство на Блажо Николовски пак со 3:1…

Read More

Синоќа, во тешка сообраќајна несреќа, Македонска Каменица, ФК Саса и Фудбалска Македонија го загуби големото фудбалско име Перо Стојановски. Прерано не напушти еден од најдобрите фудбалери на ФК Саса на сите времиња, долгогодишниот клупски капитен, човекот кој беше и ќе остане длабоко врежан во колективната меморија на Каменичката и Македонската фудбалска јавност. Перо Стојановски беше…

Read More

Денес, ФК Каменица Саса го одигра натпреварот од 11-тото коло од ВМФЛ – Исток против екипата на Слога 1934 од Виница. На убаво и сончево време, без присуство на публика согласно протоколите за заштита од COVID 19 нашите миленици одиграа добар натпревар и заслужено ја победија екипата на Слога од Виница. Иако бевме ослабени бидејќи…

Read More

ФК Каменица Саса му го честита роденденот на Шефот на Стручниот Штаб на клубот, Горан Здравков и му посакува пред се добро здравје, валоризација на вложениот труд, многу успеси на професионален план, многу радости и победи. Се надеваме дека најдобриот поклон нашиот Горан Здравков ќе го добие веќе во Сабота, кога нашите миленици со добра…

Read More