Day: November 14, 2020

Денес, ФК Каменица Саса го одигра натпреварот од 11-тото коло од ВМФЛ – Исток против екипата на Слога 1934 од Виница. На убаво и сончево време, без присуство на публика согласно протоколите за заштита од COVID 19 нашите миленици одиграа добар натпревар и заслужено ја победија екипата на Слога од Виница. Иако бевме ослабени бидејќи…

Read More