Month: February 2021

Денес, во рамките на 17-тото коло од ВМФЛ-Исток, ФК Каменица Саса го изигра локалното дерби со екипата на Осогово од Кочани. “Рударите” натпреварот го започнаа одлично, играа конкретно и само последните додавања до Саше Дуков беа единствената пречка да дојдат во водство уште на самиот почеток од натпреварот. Подобрата игра на ФК Каменица Саса во…

Read More