Month: March 2021

Пионерите и Помладите Пионери на ФК Каменица Саса победнички се враќаат од Росоман кадешто во рамките на 10-тото коло од Третата Лига за помлади пионери и пионери, славеа со 5:0 односно 4:0 во дуелите со соодветните екипи на домаќинот Росоман. Помладите Пионери на ФК Каменица Саса под водство на Дејан Михаилов, победија со 5:0 а…

Read More

ЖФК Каменица Саса, денес шампионски “се прошета” на Градскиот Стадион во Македонска Каменица. Во натпреварот од 18-тото коло од Првата Женска Фудбалска Лига на Македонија, дамите од ЖФК Каменица Саса го “торпедираа” скопски Шкупи со 9:0. На овој прекрасен натпревар за ЖФК Каменица Саса немаше најдобaр играч на теренот, едноставно сите девојки беа брилијантни. По…

Read More
0 Uncategorized 1125 Views

Уште еден симпатичен фудбалски викенд беше на агендата на Каменичките фудбалски клубови. Сениорскиот Тим на ФК Каменица Саса одигра фантастичен натпревар во Штип против лидерот на табелата ФК Брегалница и во Македонска Каменица се врати со заслужен бод и жалење за останатите два. Нашите миленици резервирано го почнаа првиот дел во кој по удар од…

Read More

Фудбалска Македонска Каменица беше сведок на богат фудбалски викенд. Во Саботата ФК Каменица Саса го играше редовното 18-то коло од ВМФЛ-Исток кадешто како домаќин беше поразена од екипата Тиквеш од Кавадарци со резултат од 1:2. Гостите поведоа со голот на Едис Спахиу во 16-тата минута, на 1:1 израмни капитенот Дани Гоцевски со гол од пенал…

Read More

Дека Македонска Каменица е фудбалски град тоа му е јасно на секој фудбалски љубител. Дека ФК Саса, а сега и ФК Каменица Саса е фудбалски бренд познат и признаен од цела Македонија и тоа ни е јасно. Но, еден фудбалски тим од Македонска Каменица дефинитивно започнува да испишува историја и тоа е за поздравување, но…

Read More