Day: March 20, 2021

Пионерите и Помладите Пионери на ФК Каменица Саса победнички се враќаат од Росоман кадешто во рамките на 10-тото коло од Третата Лига за помлади пионери и пионери, славеа со 5:0 односно 4:0 во дуелите со соодветните екипи на домаќинот Росоман. Помладите Пионери на ФК Каменица Саса под водство на Дејан Михаилов, победија со 5:0 а…

Read More

ЖФК Каменица Саса, денес шампионски “се прошета” на Градскиот Стадион во Македонска Каменица. Во натпреварот од 18-тото коло од Првата Женска Фудбалска Лига на Македонија, дамите од ЖФК Каменица Саса го “торпедираа” скопски Шкупи со 9:0. На овој прекрасен натпревар за ЖФК Каменица Саса немаше најдобaр играч на теренот, едноставно сите девојки беа брилијантни. По…

Read More
0 Uncategorized 1218 Views