Month: April 2021

ФК Каменица Саса во Петок, 30.04.2021 година, со почеток од 13:00 часот, на Градскиот Стадион во Македонска Каменица ќе го одигра 25-тото коло од ВМФЛ-Исток. Нашите миленици ќе бидат домаќин на екипата на Плачковица од Радовиш. Како и во секој натпревар досега и во овој натпревар “Рударите” ќе влезат со респект кон противникот и силно…

Read More

Сениорскиот Тим на ФК Каменица Саса утре со почеток од 13:00 часот го игра 24-тото коло од ВМФЛ-Исток во кое како гостин ќе се обиде да извојува нова победа, овојпат над екипата на Кит-Го во Пехчево. Оптимизамот и атмосферата во тимот е на завидно ниво, а посебно тоа се однесува за голманското трио – Стојче…

Read More

Викендов, во Македонска Каменица се одигра натпреварот од 23-тото коло од Втората Македонска Фудбалска Лига – Исток помеѓу старите добри фудбалски познаници екипите на ФК Каменица Саса и ФК Победа АД Прилеп. Натпреварот започна во 13:00 часот на Градскиот Стадион во Македонска Каменица и се играше на влажен терен. Нашите миленици одлично го отворија натпреварот,…

Read More

Денес, на градскиот стадион во Македонска Каменица се одигра редовното коло за нашите надежи, младинските категории на ФК Каменица Саса. Помладите пионери играа со соодветната екипа на Партизан Фудбал Кидс од Скопје и славеа со 1:0 со голот на Михаил Стаменковски од пенал во вториод дел од натпреварот. Со оваа победа избраниците на Дејан Михаилов…

Read More

Почитувани вљубеници во најважната споредна работа на светот,Драги навивачи на ФК Каменица Саса, Овој викенд се играат натпреварите од редовните кола од натпреварувањата во кои се натпреваруваат сениорите и младинските категории на ФК Каменица Саса. Првиот тим на ФК Каменица Саса во рамките на 22-то коло од ВМФЛ-Исток ќе гостува во Гевгелија, кадешто на 10.04.2021…

Read More

Фудбалерите на Сениорскиот Тим на ФК Каменица Саса викендов го одиграа редовното 21-во коло од ВМФЛ-Исток. На домашен терен беше пречекана екипата на Слога 1934 oд Виница. Во еден натпревар во кој нашите миленици беа силно мотивирани беше извојувана минимална победа од 1:0. Стрелец на голот беше Саше Дуков во 42-та минута од натпреварот. “Рударите”…

Read More

Младинските категории на ФК Каменица Саса викендов ги одиграа натпреварите од 11-тото коло од соодветните лиги во кои настапуваат. Помладите пионери на Дени Михаилов со 1:2 славеа во гости против екипата на Кит-Го и со оваа победа се израмнија на првото место со екипата ФК Куманово-Милано со 27 бодови и натпревар повеќе. Стрелци на головите…

Read More

Почитувани навивачи на ФК Каменица Саса, Овој викенд продолжуваат натпреварувањата на фудбалските тимови од сите категории на ФК Каменица Саса. Сениорите на ФК Каменица Саса во рамките на 21-то коло од ВМФЛ-Исток го играат локалното дерби на домашен терен со екипата на Слога 1934 од Виница. Натпреварот се игра во Сабота, 03.04.2021 година, со почеток…

Read More