Младинските категории на ФК Каменица Саса викендов ги одиграа натпреварите од 11-тото коло од соодветните лиги во кои настапуваат. Помладите пионери на Дени Михаилов со 1:2 славеа во гости против екипата на Кит-Го и со оваа победа се израмнија на првото место со екипата ФК Куманово-Милано со 27 бодови и натпревар повеќе. Стрелци на головите беа Ристе Лазаров и Климент Трајков. Пионерите пак на Баже Николовски се поразени од соодветната екипа на Кит-Го со 2:0 и во овој момент се наоѓаат на 5-тото место на табелата.

Наредното коло пионерите и помладите пионери го играат на домашен терен со екипата на Партизан Фудбал Кидс од Скопје.

Само напред момчиња !

Share:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *