Day: April 8, 2021

Почитувани вљубеници во најважната споредна работа на светот,Драги навивачи на ФК Каменица Саса, Овој викенд се играат натпреварите од редовните кола од натпреварувањата во кои се натпреваруваат сениорите и младинските категории на ФК Каменица Саса. Првиот тим на ФК Каменица Саса во рамките на 22-то коло од ВМФЛ-Исток ќе гостува во Гевгелија, кадешто на 10.04.2021…

Read More