Day: April 23, 2021

Сениорскиот Тим на ФК Каменица Саса утре со почеток од 13:00 часот го игра 24-тото коло од ВМФЛ-Исток во кое како гостин ќе се обиде да извојува нова победа, овојпат над екипата на Кит-Го во Пехчево. Оптимизамот и атмосферата во тимот е на завидно ниво, а посебно тоа се однесува за голманското трио – Стојче…

Read More