Month: July 2021

ФК Каменица Саса му го честита роденден на тренерот на Сениорскиот Тим, Горан Гоцевски и му посакува многу здравје, среќа и радости во годините што доаѓаат. Истовремено на Гоки му посакуваме успешна сезона и влез во ПМФЛ со ФК Каменица Саса. Среќен роденден Гоки, среќен роденден Диего Симеоне :). Секое добро !

Read More

Почитувани фудбалски фанатици и навивачи на ФК Каменица Саса, ФК Каменица Саса денес го претстави и 4-тото засилување за новата сезона во ВМФЛ-Исток. Се работа за кам-бек на нашиот поранешен фудбалер Ненад Нешовски. Нешовски е универзален фудбалер кој може да игра на повеќе позиции и неговото враќање во ФК Каменица Саса ќе значи и сериозно…

Read More

ФК Каменица Саса денес претстави уште 2 нови засилувања, се работа за младите фудбалери Мартин Мисердовски и Бобан Бабунски. Мартин Мисердовски е фудбалер кој игра на позицијата штопер и тој доаѓа од екипата на Работнички. Во ФК Каменица Саса, Мисердовски ќе го носи дресот со број 5. Стефан Бабунски пак е фудбалер кој игра на…

Read More

ФК Каменица Саса денес и официјално го претстави своето прво засилување. Се работи за голманот Димитар Ѓоргиев кој доаѓа од екипата на Беласица. Поранешни клубови на Димитар се и тимовите на Академија Пандев и Турново. Димитар Ѓоргиев ќе го носи дресот со број 1. Да му посакаме успешна сезона на Димитар. #ЗаедноВоПрваЛига

Read More
0 Uncategorized 331 Views

Љубителите на фудбалската игра во Македонска Каменица вчера со почеток од 17:30 часот имаа можност да уживаат во пријателскиот натпревар помеѓу екипите на ФК Каменица Саса и новиот второлигаш Детонит од Радовиш. Со присуство на публика и на одлични услови за игра, “Рударите” со минимални 1:0 ја поразија екипата на Детонит од Радовиш. Стрелец на…

Read More
0 Uncategorized 257 Views

Денес, на Градскиот Стадион во Македонска Каменица, ФК Каменица Саса го одигра првиот од низата контролни натпревари кои ќе игра на домашен терен. Во една убава фудбалска претстава со динамична игра и шанси и на двете страни и за првпат со присуство на публика “ВЕЛИКАНИТЕ” на Македонскиот Прволигашки Фудбал, САСА и ВАРДАР изиграа без голови,…

Read More