Month: September 2021

Почитувани фудбалски фанатици, Драги верни навивачи на ФК Каменица Саса, ФК Каменица Саса Ви го претставува новото и последно засилување во овој преоден рок. Се работи за одличниот Дарко Алексовски, фудбалер кој игра на позицијата заден везен и кој доаѓа од редовите на Силекс од Кратово. Дарко Алексовски е поранешен фудбалер на Брегалница, Миравци, Осогово,…

Read More

Почитувани вљубеници на најважната споредна работа на светот, Драги наши верни навивачи, Од денес ФК Каменица Саса е посилна со уште двајца прекрасни “старо-нови” играчи. Ве екипата се враќаат “Нашите” Виктор Марковски и Илија Донов. ДОБРЕДОЈДОВТЕ ДОМА. #ЗаедноВоПрваЛига.

Read More