Младински категории

Македонска Каменица е исправена пред нов фудбалски предизвик. Во Среда, на 30-ти Октомври на Градскиот Стадион во Македонска Каменица избраниците на тренерот Доминик Тенев, “петлињата” на ФК Каменица Саса го играат вториот натпревар од двомечот од 1/4 финалето на Купот на Македонија со екипата на Њу Старс. Пред една седмица во Скопје, нашите надежи беа…

Read More
0 October 28, 2019 878 Views

Како шлаг на убавиот фудбалски викенд ни доаѓаат резултатите од Детската Лига – Исток, кадешто нашите надежи играат брилијантно под водство на тренерското трио Стојче Милошевски, Златко Милошевски и Виолета Алексовска. Генерацијата на фудбалери на ФК Каменица Саса У12, попозната како “Зелената подморница”, предводена од Златко Милошевски продолжува со брилијантните настапи, овојпат совладана е екипата…

Read More
0 October 27, 2019 509 Views

Младинските категории на ФК Каменица Саса овој викенд играа исклучиво гостински натпревари и ги постигнаа следниве резултати : ФК Мал Ајакс-Вардар – ФК Каменица Саса 5:2 (помлади петлиња) Стрелец : Лазаров Ристе 20′ 66′ ФК Мал Ајакс-Вардар – ФК Каменица Саса 4:2 (петлиња) Стрелец за ФК Каменица Саса : Иван Багевски 52′ Наум Ангелов 70′…

Read More

Трета Лига Пионери – ФК Каменица Саса – ФК Кит Го Пехчево 3:0 Tрета Лига Помлади Пионери – ФК Каменица Саса – ФК Кит Го Пехчево 2:0 Регионална Југоисточна Лига за Петлиња – ФК Каменица Саса – ФК Академија Постолов 5:1 Регионална Југоисточна Лига за Помлади Петлиња – ФК Каменица Саса – ФК Академија Постолов…

Read More
0 October 22, 2019 724 Views

Продолжува стопроцентниот учинок на најмладите фудбалерчиња на ФК Каменица Саса. Под водство на координаторот Стојче Милошевски и тренерите Златко Милошевски и Виолета Алексовска, денес нашите надежи забележаа две убедливи победи во исто толку натпревари. Нашите надежи прикажаа допадлив, напаѓачки фудбал и ферплеј игра и го демолираа денешниот противник Младост Тошев. Резултати и стрелци : ФК…

Read More

Нашиот талентиран млад фудбалер Петар Аралампиевски е изберен за најдобар играч на меморијалниот турнир “Горги Стојков-Пивка” во категоријата дечиња родени 2011 година. Одличната игра на нашиот фудбалер кој со 4 голови од кои 2 од пола терен, ги одведе надежите на ФК Каменица Саса во финалето на турнирот кадешто сме поразени од екипата на Мал…

Read More

Најмалите фудбалери на ФК Каменица Саса се редовни учесници на турнирите во регионот. Така беше и викендов во кој учествуваа на меморијалниот турнир Горги Стојков – Пивка. Во конкуренција на 4 екипи, меѓукои нашите надежи, Мал Ајакс, Брегалница Штип и Беласица, нашите надежи го освои второто место во категоријата – генерации 2011 година, кадешто како…

Read More

Екстремно возбудлив натпревар се одигра вчера на Градскиот Стадион во Македонска Каменица. Избраниците на тренерското дуо Блажо Николовски – Дејан Михаилов, во трилер натпревар по подобро изведување на пенали беа подобри од соодветната екипа на ФК Куманово Еуроспорт – Вардар и се пласираа во 1/4 финалето на купот на Македонија. Нашите надежи добро го отворија…

Read More
0 September 20, 2019 631 Views

Утре започнува купот за нашите младински категории – петлиња. Петлињата првиот меч ќе го одиграат против ФК Фер Плеј од Охрид на домашен терен, додека помладите петлиња гостуваат на истиот тим. Во четврток започнува купот и за нашите пионери, кои на домашен терен силите ќе си ги одмерат со ФК Еуроспорт од Куманово. Подетални информации…

Read More
0 September 16, 2019 425 Views

Како увертира на она што не очекува утре, кога сениорскиот тим на ФК Каменица Саса ја пречекува Брегалница Штип, денес истите екипи, во категориите Петлиња и Помлади Петлиња одиграа натпревари, во кои домаќините, екипата на ФК Каменица Саса ги надиграа гостите од Штип и со резултат 5:0 во дуелот на Петлиња и 3:2 во дуелот…

Read More
0 September 14, 2019 1287 Views