Младински категории

Продолжува стопроцентниот учинок на најмладите фудбалерчиња на ФК Каменица Саса. Под водство на координаторот Стојче Милошевски и тренерите Златко Милошевски и Виолета Алексовска, денес нашите надежи забележаа две убедливи победи во исто толку натпревари. Нашите надежи прикажаа допадлив, напаѓачки фудбал и ферплеј игра и го демолираа денешниот противник Младост Тошев. Резултати и стрелци : ФК…

Read More

Нашиот талентиран млад фудбалер Петар Аралампиевски е изберен за најдобар играч на меморијалниот турнир “Горги Стојков-Пивка” во категоријата дечиња родени 2011 година. Одличната игра на нашиот фудбалер кој со 4 голови од кои 2 од пола терен, ги одведе надежите на ФК Каменица Саса во финалето на турнирот кадешто сме поразени од екипата на Мал…

Read More

Најмалите фудбалери на ФК Каменица Саса се редовни учесници на турнирите во регионот. Така беше и викендов во кој учествуваа на меморијалниот турнир Горги Стојков – Пивка. Во конкуренција на 4 екипи, меѓукои нашите надежи, Мал Ајакс, Брегалница Штип и Беласица, нашите надежи го освои второто место во категоријата – генерации 2011 година, кадешто како…

Read More

Екстремно возбудлив натпревар се одигра вчера на Градскиот Стадион во Македонска Каменица. Избраниците на тренерското дуо Блажо Николовски – Дејан Михаилов, во трилер натпревар по подобро изведување на пенали беа подобри од соодветната екипа на ФК Куманово Еуроспорт – Вардар и се пласираа во 1/4 финалето на купот на Македонија. Нашите надежи добро го отворија…

Read More
0 September 20, 2019 227 Views

Утре започнува купот за нашите младински категории – петлиња. Петлињата првиот меч ќе го одиграат против ФК Фер Плеј од Охрид на домашен терен, додека помладите петлиња гостуваат на истиот тим. Во четврток започнува купот и за нашите пионери, кои на домашен терен силите ќе си ги одмерат со ФК Еуроспорт од Куманово. Подетални информации…

Read More
0 September 16, 2019 172 Views

Како увертира на она што не очекува утре, кога сениорскиот тим на ФК Каменица Саса ја пречекува Брегалница Штип, денес истите екипи, во категориите Петлиња и Помлади Петлиња одиграа натпревари, во кои домаќините, екипата на ФК Каменица Саса ги надиграа гостите од Штип и со резултат 5:0 во дуелот на Петлиња и 3:2 во дуелот…

Read More
0 September 14, 2019 751 Views

Младинските категории на ФК Каменица Саса имаат исклучително богат викенд. Домашната публика ќе има можност да им се радува на фудбалерчињата од Детската Лига чии натпревари почнуваат во 10:00 часот во Сабота, за потоа богатиот домашен фудбалски репертоар да продолжи со натпревари на петлињата и помладите петлиња чии напревари започнуваат во 12:00 односно 14:00 часот….

Read More
0 September 12, 2019 130 Views

По вчерашниот состанок со координаторите на екипите од Источниот регион кои учествуваат во Детската Фудбалска Лига на ФФМ и по извршената ждрепка за првото коло за Генерација У12, У10 и У8, денес нашите млади таленти започнаа со интензивни подготовки за првиот натпревар. Генерација У12 и У10 на ФК Каменица САСА ќе си ги одмерат силите…

Read More

По повод 8-ми Септември – Денот на независноста,ФК Каменица Саса организираше ноќен турнир во мал фудбал. Настанот започна со интонирање на македонската химна, а продолжи со натпревари во водење топка меѓу чуњеви, жонглирање и мал фудбал. На крај се доделија и благодарниците. Школското зрачеше со позитивна енергија. ФК Каменица Саса упатува огромна благодарност до сите…

Read More
0 September 8, 2019 124 Views

Младинците од 2006-2007 генерација на ФК КАМЕНИЦА САСА, денес освоија трето место на Винеам Купот! ФК КАМЕНИЦА САСА има блескава иднина! #МоетоСрцеЕЗеленоЦрно

Read More
0 August 31, 2019 135 Views