Новости

ФК Каменица Саса му го честита роденденот на нашиот прекрасен голман Леонид Стоиловски, посакувајќи му пред се многу здравје, среќа и љубов во годините што доаѓаат и нормално многу фудбалски и животни победи и успеси. Секое добро Лео. ФК Каменица Саса му го честита роденденот на тренерот на младинските категории на клубот, Блажо Николовски, посакувајќи…

Read More
0 August 3, 2020 446 Views

Со апел за еднаквост и инклузија во сите сфери на општественото живееење и со посета на нашите пријателчиња од Дневниот Центар во Македонска Каменица кадешто им беа подарени скромни поклони, Фудбалскиот Клуб Каменица Саса го одбележа 3-ти Декември, Меѓународниот ден на лицата со попреченост. Во насока на еднаквост и општествена инклузија, Фудбалскиот Клуб Каменица Саса…

Read More
0 December 4, 2019 1294 Views

ФК Камница Саса ја очекува бурна сабота. Имено, сите наши тимови гостуваат овој викенд. Сениорскиот тим им гостува на ФК Кожув, У-10 и У-8 на ФК Русиново, У-13 на ФК Слога од Виница, додека У-14 гостува во Струмица на ФК Беласица. Одиме одлучно, во гости по бодови!Храбро момци!

Read More
0 September 20, 2019 620 Views

Започнуваат уписите во фудбалската школа за деца на ФК Каменица Саса за генерациите: 2008, 2009, 2010, 2011, 2012 и 2013. Подетални информации, како и пријавувањето може да го сторите преку следниве контакт телефони: Стојче: 075 391 028 Златко: 078 435 470 Виолета: 078 431 074 Овозможете му на Вашето дете незаборавно детство! ТРЕНИНЗИ, ЕДУКАЦИЈА, ЗДРАВЈЕ,…

Read More
0 September 18, 2019 555 Views

Како увертира на она што не очекува утре, кога сениорскиот тим на ФК Каменица Саса ја пречекува Брегалница Штип, денес истите екипи, во категориите Петлиња и Помлади Петлиња одиграа натпревари, во кои домаќините, екипата на ФК Каменица Саса ги надиграа гостите од Штип и со резултат 5:0 во дуелот на Петлиња и 3:2 во дуелот…

Read More
0 September 14, 2019 1425 Views

По повод 8-ми Септември – Денот на независноста,ФК Каменица Саса организираше ноќен турнир во мал фудбал. Настанот започна со интонирање на македонската химна, а продолжи со натпревари во водење топка меѓу чуњеви, жонглирање и мал фудбал. На крај се доделија и благодарниците. Школското зрачеше со позитивна енергија. ФК Каменица Саса упатува огромна благодарност до сите…

Read More
0 September 8, 2019 405 Views