Првенствен натпревар

Изјава на тренерот на ФК Каменица Саса – Мите Митев:

Read More

И покрај добрата игра, ФК Каменица Саса поразена се враќа од Гевгелија, кадешто вчера во натпреварот со Кожуф загуби со минимални 1:0. ФК Каменица Саса играше добро и имаше 3 полушанси, во првото полувреме на двапати преку Соколовски и еднаш преку Чичевски во вториот дел. Домаќините дојдоа во водство во 64′ минута преку Чурлинов. ФК…

Read More

Фудбалерите на ФК Каменица Саса одиграа одлично во натпреварот од 4-то коло до ВМФЛ-Исток и го клекнаа на колена лидерот на табелата ФК Брегалница Штип. Пред повеќе од 700 присутни на Градскиот Стадион во Македонска Каменица, фудбалерите на ФК Каменица Саса влегоа силно мотивирани во натпреварот со “Штипјани” и го одиграа можеби најдобриот натпревар во…

Read More
0 September 16, 2019 1904 Views

Почитувани навивачи,Драги хумани луѓе, Управата на Фудбалскиот Клуб Каменица Саса одлучи : Натпреварот од 4-то Коло од ВМФЛ-Исток кој се игра утре, на Градскиот Стадион во Македонска Каменица освен од натпреварувачки карактер да биде и од хуманитарен. Утре, на Градскиот Стадион во Македонска Каменица ќе биде поставен штанд за донации за собирање на финансиски средства…

Read More
0 September 14, 2019 624 Views

Фудбалскиот Клуб Каменица Саса продолжува со традиционалното посветување внимание на своите верни навивачи. Во насока на укажување благодарност до луѓето кои си го носат клубот во срцето, на натпреварот во НЕДЕЛА со екипата на Брегалница од Штип ќе биде подарен дрес на најсреќниот навивач. Секој навивач кој ќе дојде на трибините да го проследи еден…

Read More
0 September 11, 2019 495 Views

ФК Каменица Саса им приреди вистинско уживање на нејзините навивачи на првата првенствена утакмица на домашен терен! Со првиот гол на Горан Здравков во 9′ минута само ја навести низата од голови. Капитенот Зоран Златковски постигна два гола во 30′ и 54′, а по примениот гол во 80′ од гостинскиот тим, победата ја бетонираше Христијан…

Read More
0 September 2, 2019 513 Views

Втора Македонска Фудбалска Лига – Исток, 2-ро Коло ФК Каменица Саса – ФК Питу Гули Недела, 01.09.2019 година, Градски Стадион Македонска Каменица, Почеток : 16:30 часот МоетоСрцеЕЗеленоЦрно!

Read More
0 August 30, 2019 635 Views