Uncategorized

Вчера беше извршено извлекувањето за ВМФЛ – Исток за сезоната 2019/20. ФК Каменица Саса натпреварувањето го започнува во Прилеп против екипата на Победа. Во прилог, целосниот распоред за двата круга од натпреварувањето.   raspored-vtora-mfl—istok-2019-2020

Read More

Почитувани љубители на фудбалската игра, Драги навивачи на ФК Каменица Саса, Ждрепката од 1/16 финалето на Купот на Македонија посака ФК Каменица Саса сезоната да ја започне со епски дуел со стариот и добар прволигашки познаник, екипата на Вардар од Скопје. Натпреварот се игра на 21 Август на Градскиот Стадион во Македонска Каменица и уште…

Read More

Почитувани љубители на фудбалот, Драги верни навивачи на ФК Каменица Саса, Комитетот за Итност при ФФМ на состанокот одржан на 10.07.2019 година, врз основа на искажаниот интерес од ФК Каменица Саса за натпреварување во Втората Македонска Фудбалска Лига за сезоната 2019/2020 донесе одлука ФК Каменица Саса да биде 10-тиот член на Втората Македонска Фудбалска Лига…

Read More

Во Саботата во Македонска Каменица се одигра мини-турнир за фудбалерчињата од Детската Лига. Иако истиот немаше никакво резултатско значење, нашите фудбалерчиња се покажаа во одлично светло. Еден од нив е и малиот Андреј Атанасовски кој бранеше со стил. Браво за Андреј и посакуваме така да продолжи и во иднина.

Read More

Kако за крај на успешната фудбалска сезона за нашите најмлади фудбалери, одигран е мини-турнир во фудбал од пријателски карактер на кој учествуваа екипите на ФК Каменица Саса, ФК Мал Ајакс и ФК Брезовица (Косово). Турнирот пред се е организиран во насока на дружење и спортување без никакво резултатско значење. Фотографии од турнирот во текот на…

Read More

Kако за крај на успешната фудбалска сезона за нашите најмлади фудбалери, одигран е мини-турнир во фудбал од пријателски карактер на кој учествуваа екипите на ФК Каменица Саса, ФК Мал Ајакс и ФК Брезовица (Косово). Турнирот пред се е организиран во насока на дружење и спортување без никакво резултатско значење. Фотографии од турнирот во текот на…

Read More

Продолжува континуираната грижа на Фудбалскиот Клуб Каменица Саса за своите младински категории. После неколкуте турнири и прекрасните резултати, овојпат младинските категории на ФК Каменица Саса се гости на Arsenal Summer Camp во Калитеа, Грција.    

Read More

Најмладите фудбалерчиња на ФК Каменица Саса се враќаат шампионски од Меѓународниот Детски Фудбалски Турнир во Благоевград, Република Бугарија. Генерациите 2009/10 на нашите надежи со 3 победи во натпреварите го освои турнирот, а генерациите 2010/11 со 2 победи и еден пораз го освоија 3 место во конкуренција на своите врсници. Резултати од натпреварите во генерациите 2009/2010…

Read More