Uncategorized

За големите фудбалски уметници терените на кои настапуваат се најмалку важни. За големите фудбалски професионалци и натпреварите против “своите” се натпревари во кои се дава максимум. И тоа е за поздрав. Нашиот Горан Здравков е еден таков фудбалски уметник и професионалец. Сениорскиот тим на ФК Каменица Саса во Саботата го одигра натпреварот од 13-тото коло…

Read More

Младинските категории на ФК Каменица Саса се поразени во сите три натпревари кои ги играа во гости викендов. Помладите петлиња гостуваа на екипата на ФК Фудбал Старс кадешто се високо поразени, истата судбина ја доживеаја и пионерите кои пак се поразени во Скопје од екипата на Кул Здравје. Со гол пак во последните моменти од…

Read More
0 Uncategorized 127 Views

Младинските категории овој викенд ги играат редовните кола од натпреварувањата во кои се натпреваруваат. Натпреварите се во гости со следниот распоред : ФК Фудбал Старс – ФК Каменица Саса (помлади петлиња) – Горни Подлог, 23.11.2019 година, Почеток : 14:00 часот ФК Кул Здравје – ФК Каменица Саса (помлади пионери) – Скопје, 23.11.2019 година, Почеток :…

Read More

ФК Каменица Саса го имаше својот најдобар викенд кога се во прашање младинските категории. Овој викенд младинските категории одиграа 8 натпревари и ниту на еден не беа поразени. Со скор од 6 победи и 2 нерешени средби ова е најпобедничкиот викенд за нашите младински категории. Ова се резултатите : ФК Кит – Го Пехчево У12…

Read More

По комплетирањето на 9-тото Коло од Детската Лига – Источен Регион, Генерацијата У-12 на ФК Каменица Саса, популарната “Зелена Подморница” на Златко Милошевски сериозно го напаѓа првото место на Фудбал Старс. Со натпреварите одиграни во Саботата, “Зелената Подморница” заостанува една победа или три бода зад ФК Фудбал Старс. Со дисциплинирана игра и тренинзи, со многу…

Read More
0 Uncategorized 195 Views

Избраниците на тренерот Доминик Тенев, “петлињата” на ФК Каменица кои се натпреваруваат во Регионалната ЈУГОИСТОЧНА Лига за Петлиња се на чекор до титулата есенски шампион. “Жртва” на “Каменичкиот Лестер” викендов беше екипата на Беласица од Струмица. Во натпревар во кој нашите надежи беа надмоќни во секој поглед гостинскиот голман четири пати ја вадеше топката од…

Read More

Во вчерашните натпревари од Трета Младинска Фудбалска Лига на Македонија, нашите помлади пионери и пионери во натпреварите со соодветните екипи на Вардар Неготино забележаа реми и победа. Тимот на помлади пионери на ФК Каменица Саса и покрај “прокоцка” водство од 2:0 и на крајот мораше да се задоволи со реми 2:2. Помладите пионери ги водеше…

Read More

Фудбалскиот викенд за ФК Каменица Саса продолжува со исто темпо. Денес на репертоарот се натпреварите од Регионалната ЈУГОИСТОЧНА Лига за помлади петлиња и петлиња. Првите својот натпревар го играат за 45 минути, кога на Градскиот Стадион во Македонска Каменица ќе ја пречекаат екипата на Слога 1934 Виница. Вистинското фудбалско уживање доаѓа во 11 часот и…

Read More
0 Uncategorized 232 Views

Македонска Каменица е на нозе. Вечерва, Каменичката Фудбалска јавност ја “наежи” чудото од дете, нашиот Влатко Стојановски, кој во деби настапот за репрезентацијата постигна гол. Старата Гарда “Багери” составена од поранешни спортски работници, новинари, навивачи и вљубеници во најважната споредна работа во светот, вечерва спонтано се собра да го прослави голот на Влатче Стојановски. Ова…

Read More
0 Uncategorized 807 Views

Денес нашите надежи ги одиграа двата заостанати натпревари од Детската Лига – Исток. Нашите талентирани фудбалерчиња од Генерации 2007 и 2009 забележаа две победи во дуелите со соодветните екипи на ФК Кит-Го од Пехчево. “Зелената подморница” (ФК Каменица Саса У-12) односно тимот на Златко Милошевски алијас Пeп Гвардиола славеше во Пехчево со 2:1, а додека…

Read More