Uncategorized

ФК Каменица Саса денес го претстави своето прво засилување за новата сезона 2020/21 во Втората Македонска Фудбалска Лига – Исток. Се работи за голманот Благојче Иванов, кој е поранешен Македонски Фудбалски Репрезентативец во селекциите У15 до У19. Ова е краткото фудбалско CV на Благојче Иванов : Име и презиме – Благојче ИвановВисина – 1,86 mТежина…

Read More

Членовите на Фудбалскиот Клуб Каменица Саса, раководството, тренерите, фудбалерите, како и членовите на техничкиот персонал со индивидуални донации, собрани во една групна заедничка, ќе го поддржат лекувањето на нашиот сограѓанин Санде Цековски. Ова се моменти во кои сечија поддршка е важна, па така ни овојпат ФК Каменица Саса нема да изостане во давање на поддршка…

Read More
0 Uncategorized 528 Views

Доскорешниот голман на ФК Каменица Саса, Дејан Силјановски и официјално е нов член на прволигашот Беласица од Струмица. Во име на прекрасната соработка, исклучителната професионалност и посветеност ФК Каменица Саса му се заблагодарува на “нашиот” Дени Силјановски – “Spiderman” за СЕ што направи за клубот и му посакува успешни прволигашки изданија и многу многу успеси…

Read More

Фудбалерите и стручниот штаб на ФК Каменица Саса од ден во ден, се поангажирано влегуваат во подготовките за новата сезона во Втората Македонска Фудбалска Лига – Исток. Во лицата на новиот шеф на стручниот штаб на ФК Каменица Саса, Горан Здравков како и неговиот помошник Горан Гоцевски, се чувствуваат силна желба за овогодишно докажување и…

Read More

ФК Каменица Саса е општествено одговорен клуб. Тоа многупати во минатото сме го докажале на дело а дефинитивно така ќе биде и во новата натпреварувачка сезона. ФК Каменица Саса како прв чекор во новата сезона изготви протокол за заштита од COVID 19 кој до крај и во целост ќе биде почитуван од сите членови на…

Read More

Денес, ФК Каменица Саса и официјално ги започна подготовките за новата сезона во ВМФЛ-Исток. За нов шеф на стручниот штаб на “Рударите” е назначен Горан Здравков, човекот кој во претходната полусезона беше вистински лидер во зелено-црниот дрес. По строго контролирани протоколи за заштита од Covid 19, денес фудбалерите на ФК Каменица Саса го одржаа првиот…

Read More

ФК Каменица Саса му го честита роденденот на фудбалерот на ФК Каменица Саса, сезона 2019/20, Александар Младеновски и му посакува многу здравје, среќа и радости во годините што доаѓаат. Аце,Нека семејната хармонија, насмевките и успесите на секое поле бидат твое секојдневие, а фудбалските победи една убава навика. Секое добро, Александар Младеновски ! 

Read More

Согласно одлуката на ФФМ за дефинитивен прекин на женскиот фудбалски шампионат на Македонија, ЖФК Каменица Саса како првопласирана екипа на табелата и официјално е Нов Женски Фудбалски Шампион на Македонија. Истовремено ЖФК Каменица Саса автоматски се пласираше и во квалификациската фаза од Лигата на Шампионките во Фудбал. Одлуката на ФФМ е вистинска потврда и валоризација…

Read More

Почитувани сограѓани,Драги навивачи на ФК Каменица Саса, ФК Каменица Саса уште еднаш покажа дека не е само спортски туку и општествено одговорен клуб. Клуб кој секогаш, во рамките на своите можности и во рамките на можностите на неговите членови помага онаму кадешто има потреба. Така е и овојпат, кога клубот преку своите членови се вклучи…

Read More

ФК Каменица Саса му го честита роденденот на тренерот на шампионскиот тим на ФК Каменица Саса (У-14) – Петлиња, Доминик Тенев и му посакува многу здравје, среќа и радости во годините што доаѓаат. Доминик, Нека семејната хармонија, насмевките и успесите на секое поле бидат твое секојдневие, а победите со ФК Каменица Саса една убава навика….

Read More