Uncategorized

Денес се одиграа двата првенствени натпревари од Младинските Натпреварувања на Младинските Категории на ФК Каменица Саса – Помлади Пионери и Пионери. Помладите пионери на Дејан Михаилов со 3:0 го добија мечот со Кадино. Помладите пионери имаат 4 од 4 во досегашниот тек од натпреварувањето. Пионерите кои се под водство на Блажо Николовски пак со 3:1…

Read More

Синоќа, во тешка сообраќајна несреќа, Македонска Каменица, ФК Саса и Фудбалска Македонија го загуби големото фудбалско име Перо Стојановски. Прерано не напушти еден од најдобрите фудбалери на ФК Саса на сите времиња, долгогодишниот клупски капитен, човекот кој беше и ќе остане длабоко врежан во колективната меморија на Каменичката и Македонската фудбалска јавност. Перо Стојановски беше…

Read More

Денес, ФК Каменица Саса го одигра натпреварот од 11-тото коло од ВМФЛ – Исток против екипата на Слога 1934 од Виница. На убаво и сончево време, без присуство на публика согласно протоколите за заштита од COVID 19 нашите миленици одиграа добар натпревар и заслужено ја победија екипата на Слога од Виница. Иако бевме ослабени бидејќи…

Read More

ФК Каменица Саса му го честита роденденот на Шефот на Стручниот Штаб на клубот, Горан Здравков и му посакува пред се добро здравје, валоризација на вложениот труд, многу успеси на професионален план, многу радости и победи. Се надеваме дека најдобриот поклон нашиот Горан Здравков ќе го добие веќе во Сабота, кога нашите миленици со добра…

Read More

Почитувана Македонска Фудбалска Јавност,Драги фудбалски фанатици и вљубеници во најважната споредна работа во светот, ФК Каменица Саса упатува извинување до фудбалерот на Македонија Ѓорче Петров, Абдул Басит Халид поради објавениот текст на twitter кој наместо како “шега” е сфатен како расизам. ФК Каменица Саса како одговорен клуб реагираше веднаш и текстот е избришан, но иако…

Read More

ФК Каменица Саса во трилер натпревар го елиминираше прволигашот Борец 1919 АД од Велес во 1/16-тина финалето од Купот на Македонија во Фудбал. Натпреварот за гостите започна и подобро од очекуваното. Поведоа од корнер во 2-та минута од натпреварот. На 1:1 израмни Филип Гоцевски со еврогол од 16-тина метри во 11-тата минута од натпреварот. Гостите…

Read More

ФК Каменица Саса му го честита роденденот на својот голман Симон Стојковски и му посакува многу здравје, среќа и радости во годините што доаѓаат. Симон,Нека семејната хармонија, насмевките и успесите на секое поле бидат твое секојдневие, а фудбалските победи една убава навика. Воедно на Симон му го честитаме и именденот. Среќен роденден Симон, нека е…

Read More

ФК Каменица Саса му го честита роденденот на својот голман Мики Георгиевски и му посакува многу здравје, среќа и радости во годините што доаѓаат. Мики,Нека семејната хармонија, насмевките и успесите на секое поле бидат твое секојдневие, а фудбалските победи една убава навика. Среќен роденден Мики 😉 Секое добро 😉

Read More

ФК Каменица Саса му го честита роденденот на фудбалерот на ФК Каменица Саса, Ален Миленковски и му посакува многу здравје, среќа и радости во годините што доаѓаат. На нашиот АКИ му посакуваме побрзо опоравување од повредата и што побрзо враќање онаму кадешто му е местото, на зелените фудбалски терени. Аки,Нека семејната хармонија, насмевките и успесите…

Read More

Одлични прволигашки настапи бележат “нашите” доскорешни фудбалери Марио Станковски, Ненад Нешовски, Дејан Силјановски и Андреј Кировски. “Убиствениот” напаѓач Марио Станковски денес му донесе злато вреден бод на тимот на Борец на жешкиот терен во Тетово, против еден од најсериозните аспиранти за Шампион во ПМФЛ, екипата на Шкендија. Тој натпреварот го започна од првата минута од…

Read More