Uncategorized

Младинските категории на ФК Каменица Саса ги очекува богат фудбалски викенд. Ова е распоредот на натпреварите : РЕГИОНАЛНА ЈУГОИСТОЧНА ЛИГА ЗА ПОМЛАДИ ПЕТЛИЊА – натпреварот се игра во Недела во Македонска Каменица со почеток од 10:00 часот ФК Каменица Саса – ФК Слога 1934 РЕГИОНАЛНА ЈУГОИСТОЧНА ЛИГА ЗА ПЕТЛИЊА – натпреварот се игра во Недела…

Read More

И после 8-то коло од Регионалната ЈУГОИСТОЧНА Лига за Петлиња, нашите миленици се во сериозна трка за есенски шампиони. Овојпат, во стил на Англискиот Лестер, избраниците на Доминик Тенев ја демолираа Брегалница Штип во гости со 9:2. Стрелци на головите за високата победа во Штип беа : Спасов Давид 3, Воинов Михаил 1, Ангелов Наум…

Read More

Денес на Градскиот Стадион во Македонска Каменица се одигра натпреварот од 12-тото коло од ВМФЛ – Исток помеѓу екипите на ФК Каменица Саса и ФК Беласица Струмица. Тоа беше натпревар кој покажа со каков квалитет располага ФК Беласица од Струмица и пред се можеби овој натпревар барем за гостите покажа дека нивната форма расте од…

Read More

Започна фудбалскиот викенд за ФК Каменица Саса. Во натпреварите кои се играа денес претпладне на помошниот фудбалски стадион во Македонска Каменица, ФК Каменица Саса оствари победа и пораз во дуелот со Тивкеш Кавадарци. Богатиот фудбалски викенд го отворија Помладите Пионери на ФК Каменица Саса кои со головите на Јованов Христијан во 3-тата минута и Гоцевски…

Read More

Почитувани, ФК Каменица Саса, упатува искрена честитка до шефот на стручниот штаб на ФК Каменица Саса Мите Митев, фудбалерот на ФК Каменица Саса, Митар Соколовски, како и до сите оние кои денес го слават Св.Димитрија или Митровден. ФК Каменица Саса упатува искрена честитка до сите Вас посакувајќи Ви да Ве пратат многу здравје, среќа и…

Read More

Младинските категории на ФК Каменица Саса ги очекува богат фудбалски викенд. Ова е распоредот на натпреварите : ДЕТСКА ЛИГА – натпреварите се играат во Сабота во Пехчево со почеток од 10:00 часот ФК Кит Го У12 – ФК Каменица Саса У12ФК Кит Го У10 – ФК Каменица Саса У10 РЕГИОНАЛНА ЈУГОИСТОЧНА ЛИГА ЗА ПОМЛАДИ ПЕТЛИЊА…

Read More

Првиот тим на ФК Каменица Саса продолжува со добрите игри. Одличната атмосфера во тимот овој викенд резултираше со победа во гости над “фенерџијата” во ВМФЛ-Исток, екипата на Питу Гули. Натпреварот се играше во Сабота во Крушево. Секој натпревар има своја приказна, па така и натпреварот со Питу Гули во Крушево. “Рударите” повторно подготвени влегоа во…

Read More
0 Uncategorized 389 Views

Ова се фудбалерите од младинските категории на ФК Каменица Саса кои сезонава барем еднаш ја затресоа противничката мрежа : Трета Младинска Лига (Пионери на ФК Каменица Саса) : Јованов Христијан 2, Филип Димитровски 2, Стаменовски Валери 2, Ѓорѓиевски Давид 1, Стефче Антовски 1, Багевски Иван 1, Гоцевски Синиша 1, Крстевски Александар 1, Мијалче Николовски 1,…

Read More

Сениорите на ФК Каменица Саса го продолжуваат победничкиот низ. Вчера во Крушево со победата од 0:2 над екипата на Питу Гули, ја остварија и третата победа по ред, четврта во последните шест натпревари. Во тврд натпревар, во кој домаќините покажаа на моменти и доста груба игра, ФК Каменица Саса искористи две од многуте шанси и…

Read More
0 Uncategorized 401 Views