ФК КАМЕНИЦА САСА

slide-image

Моето срце е ЗЕЛЕНО-ЦРНО!

slide-image
Последен натпревар
Каменица Саса
3 - 0
Плачковица
March 7, 2020 Градски стадион Каменица Втора Македонска Фудбалска Лига - Исток

Помладите пионери на ФК Каменица Саса кои ги води тренерот Дејан Михаилов продолжуваат со одлични настапи. Денес во прекрасен натпревар ја совладаа соодветната екипа на Плачковица од Радовиш со 1:0. Натпреварот беше решен на самиот старт на натпреварот, кога во 6-тата минута од натпреварот прецизно стрелаше Христијан Јованов. Нашите миленици имаа уште неколку шанси преку…

Read More

Шампионскиот тим на ФК Каменица Саса кој е под водство на Доминик Тенев денес го направи првиот голем чекор кон освојување на титулата во Регионалната Југоисточна Лига за Петлиња во сезоната 2019/20. Денес во Штип, нашите шампиони го демолираа составот на директниот конкурент за титулата, екипата на Академија Постолов со висока 5:1. Стрелци за нашите…

Read More

ФК Каменица Саса ја очекува богат фудбалски викенд. Сениорите ја пречекуваат ФК Плачковица во Сабота на Градскиот Стадион во Македонска Каменица. Пионерите и помладите пионери ден потоа играат со истиот противник на Градскиот Стадион во Македонска Каменица со почеток од 12:00 односно 14:00 часот. Петлињата и помладите петлиња го започнуваат првенството во гости во Недела….

Read More

Пионерите на ФК Каменица Саса ја подобруваат својата форма од натпревар во натпревар. Резултат на тоа е 4 натпревари без пораз, односно 2 победи и 2 нерешени натпревари и гол разлика 4:0. Цели 360 минути нашите надежи немаат примено гол, за тоа е и тоа како заслужен нашиот голман Дарко Донев кој не само што…

Read More

Започна пролетниот дел од сезоната 2019/20 и за нашите младински категории. Денес во Пехчево, нашите надежи играа натпревари со соодветните екипи на Кит-Го. Помладите пионери одиграа нерешено, а пионерите со победа се враќаат за Македонска Каменица. Ова се резултатите и стрелците : ФК Кит-Го – ФК Каменица Саса (помлади пионери) – 1:1 (стрелец – Михаел…

Read More

Сениорскиот тим на ФК Каменица Саса е понижен во Велес во првиот натпревар од пролетниот дел од Втората Македонска Фудбалска Лига – Исток. И покрај тоа што многу работи им се поклопија на нашите миленици како што беше неиграњето пред повеќеилјадна публика во Кавадарци, сепак нашите миленици не беа ни малку на висина на задачата,…

Read More

Од утре и официјално започнува пролетниот дел од сезоната 2019/20 за Фудбалскиот Клуб Каменица Саса. Сениорите на ФК Каменица Саса утре со почеток во 14:00 играат со екипата на Тиквеш во Велес, а нашите надежи, пионерите и помладите пионери играат во Недела во Пехчево со соодветните екипи на Кит-Го со почеток од 12:00 часот, односно…

Read More

Шампионскиот тим на Доминик Тенев “го доби” скопски Вардар за противник во полуфиналето на Купот на Македонија за Петлиња. Талентираните фудбалери на Доминик Тенев борбата за пехарот ја почнуваат на 17-ти Март во Македонска Каменица, кога што ќе го пречекаат скопски Вардар. Во другиот натпревар копјата ќе ги вкрстат ФК Кул Здравје – ФК Шкупи….

Read More

Започна и последниот подготвителен натпревар за ФК Каменица Саса пред почетокот на вториот дел од ВМФЛ-Исток, сезона 2019/20. Во овие моменти во Штип, ФК Каменица Саса и гостува на Брегалница Штип. “Рударите” отпатуваа за Штип со следниот состав : 1. Дејан Силјановски2. Мики Ѓеоргиевски3. Кристијан Додевски4. Андреј Кировски5. Виктор Марковски6. Ален Миленковски7. Виктор Пешевски8. Ненад…

Read More

Нашите миленици, фудбалерите на ФК Каменица Саса денес се поразени од Вихрен Сандански, Република Бугарија со 3:0. “Возрасниот мудрец” Мите Митев за Бугарија отпатува со следниот состав : Дејан Силјановски Мики Ѓеоргиевски Ален Миленковски Андреј Кировски Виктор Марковски Андреј Таковски Виктор Пешевски Даниел Гоцевски Никола Божинов Валери Стаменовски Никола Јовановски Mитар Соколовски Христијан Николовски Горан…

Read More