ФК КАМЕНИЦА САСА

slide-image

Моето срце е ЗЕЛЕНО-ЦРНО!

slide-image
Последен натпревар
Осогово
2 - 5
Каменица Саса
October 20, 2019 Стадион Никола Мантов Втора Македонска Фудбалска Лига - Исток

На денешен пред 23-ти години, патувајќи на тренинг за Македонска Каменица, несреќно, во сообраќајна несреќа животот го загуби фудбалерот на ФК Саса и потенцијален репрезентативец на фудбалската репрезентација на Македонија, Иво Тенев. Иво Тенев играше на позицијата стопер и освен тоа што беше одличен играч импонираше со својата скромност. Тој ден, Македонска Каменица беше потресена…

Read More
0 September 20, 2019 1468 Views

Екстремно возбудлив натпревар се одигра вчера на Градскиот Стадион во Македонска Каменица. Избраниците на тренерското дуо Блажо Николовски – Дејан Михаилов, во трилер натпревар по подобро изведување на пенали беа подобри од соодветната екипа на ФК Куманово Еуроспорт – Вардар и се пласираа во 1/4 финалето на купот на Македонија. Нашите надежи добро го отворија…

Read More
0 September 20, 2019 227 Views

Петлињата на ФК Каменица Саса со херојски подвиг го трасираа патот во полуфиналето на групната фаза на фудбалскиот куп на Македонија за петлиња, што е претколо за вистинските дерби натпревари кои допрва следуваат. Избраниците на Доминик Тенев и покрај негативата од два гола на вчерашниот натпревар со ОСК Фер Плеј Охрид, херојски се вратија и…

Read More

Започнуваат уписите во фудбалската школа за деца на ФК Каменица Саса за генерациите: 2008, 2009, 2010, 2011, 2012 и 2013. Подетални информации, како и пријавувањето може да го сторите преку следниве контакт телефони: Стојче: 075 391 028 Златко: 078 435 470 Виолета: 078 431 074 Овозможете му на Вашето дете незаборавно детство! ТРЕНИНЗИ, ЕДУКАЦИЈА, ЗДРАВЈЕ,…

Read More
0 September 18, 2019 178 Views

Утре започнува купот за нашите младински категории – петлиња. Петлињата првиот меч ќе го одиграат против ФК Фер Плеј од Охрид на домашен терен, додека помладите петлиња гостуваат на истиот тим. Во четврток започнува купот и за нашите пионери, кои на домашен терен силите ќе си ги одмерат со ФК Еуроспорт од Куманово. Подетални информации…

Read More
0 September 16, 2019 172 Views

Фудбалерите на ФК Каменица Саса одиграа одлично во натпреварот од 4-то коло до ВМФЛ-Исток и го клекнаа на колена лидерот на табелата ФК Брегалница Штип. Пред повеќе од 700 присутни на Градскиот Стадион во Македонска Каменица, фудбалерите на ФК Каменица Саса влегоа силно мотивирани во натпреварот со “Штипјани” и го одиграа можеби најдобриот натпревар во…

Read More
0 September 16, 2019 1372 Views

Почитувани навивачи,Драги хумани луѓе, Управата на Фудбалскиот Клуб Каменица Саса одлучи : Натпреварот од 4-то Коло од ВМФЛ-Исток кој се игра утре, на Градскиот Стадион во Македонска Каменица освен од натпреварувачки карактер да биде и од хуманитарен. Утре, на Градскиот Стадион во Македонска Каменица ќе биде поставен штанд за донации за собирање на финансиски средства…

Read More
0 September 14, 2019 241 Views

Како увертира на она што не очекува утре, кога сениорскиот тим на ФК Каменица Саса ја пречекува Брегалница Штип, денес истите екипи, во категориите Петлиња и Помлади Петлиња одиграа натпревари, во кои домаќините, екипата на ФК Каменица Саса ги надиграа гостите од Штип и со резултат 5:0 во дуелот на Петлиња и 3:2 во дуелот…

Read More
0 September 14, 2019 751 Views

Младинските категории на ФК Каменица Саса имаат исклучително богат викенд. Домашната публика ќе има можност да им се радува на фудбалерчињата од Детската Лига чии натпревари почнуваат во 10:00 часот во Сабота, за потоа богатиот домашен фудбалски репертоар да продолжи со натпревари на петлињата и помладите петлиња чии напревари започнуваат во 12:00 односно 14:00 часот….

Read More
0 September 12, 2019 130 Views

Фудбалскиот Клуб Каменица Саса продолжува со традиционалното посветување внимание на своите верни навивачи. Во насока на укажување благодарност до луѓето кои си го носат клубот во срцето, на натпреварот во НЕДЕЛА со екипата на Брегалница од Штип ќе биде подарен дрес на најсреќниот навивач. Секој навивач кој ќе дојде на трибините да го проследи еден…

Read More
0 September 11, 2019 195 Views