ФК КАМЕНИЦА САСА

slide-image

Моето срце е ЗЕЛЕНО-ЦРНО!

slide-image
Последен натпревар
Каменица Саса
3 - 1
Кожуф
December 12, 2020 Градски Стадион Каменица

Уште еден симпатичен фудбалски викенд беше на агендата на Каменичките фудбалски клубови. Сениорскиот Тим на ФК Каменица Саса одигра фантастичен натпревар во Штип против лидерот на табелата ФК Брегалница и во Македонска Каменица се врати со заслужен бод и жалење за останатите два. Нашите миленици резервирано го почнаа првиот дел во кој по удар од…

Read More

Фудбалска Македонска Каменица беше сведок на богат фудбалски викенд. Во Саботата ФК Каменица Саса го играше редовното 18-то коло од ВМФЛ-Исток кадешто како домаќин беше поразена од екипата Тиквеш од Кавадарци со резултат од 1:2. Гостите поведоа со голот на Едис Спахиу во 16-тата минута, на 1:1 израмни капитенот Дани Гоцевски со гол од пенал…

Read More

Дека Македонска Каменица е фудбалски град тоа му е јасно на секој фудбалски љубител. Дека ФК Саса, а сега и ФК Каменица Саса е фудбалски бренд познат и признаен од цела Македонија и тоа ни е јасно. Но, еден фудбалски тим од Македонска Каменица дефинитивно започнува да испишува историја и тоа е за поздравување, но…

Read More

Денес, во рамките на 17-тото коло од ВМФЛ-Исток, ФК Каменица Саса го изигра локалното дерби со екипата на Осогово од Кочани. “Рударите” натпреварот го започнаа одлично, играа конкретно и само последните додавања до Саше Дуков беа единствената пречка да дојдат во водство уште на самиот почеток од натпреварот. Подобрата игра на ФК Каменица Саса во…

Read More

Веќе 5-ти ден по ред интензивно се оддржуваат подготовките пред новата фудбалска полусезона во ВМФЛ-Исток за ФК Каменица Саса. Подготовките започнаа во Сабота и се до денес фудбалерите на ФК Каменица Саса секојдневно трудољубиво работат на достигнување на потребната и сакана форма. Тренинзите на Рударите се одржуваат во зависност од временските услови и истовремено се…

Read More

ФК Каменица Саса му го честита роденденот на “Машината за голови”, Саше Дуков и му посакува добро здравје и среќа и радости во изобилие. Истовремено на Саше му посакуваме претстојната полусезона да му биде најдобра полусезона досега. Секое добро Саше. Воедно ФК Каменица Саса и го честита роденденот и на првиот женски тренер во ВМФЛ-Исток,…

Read More

ФК Каменица Саса му го честита роденденот на Координаторот на младинските категории на клубот, Стојче Милошевски посакувајќи му многу здравје, семејна хармонија и успешна 2021-ва година. Нека 2021-вата година помине во знак на младинските категории на ФК Каменица Саса. Секое добро СТОЈЧЕ МИЛОШЕВСКИ.

Read More

ФК Каменица Саса му го честита добивањето UEFA A – Лиценца на помошниот тренер на сениорскиот тим на клубот Горан Гоцевски и воедно му посакуваме успешна тренерска 2021-ва година, многу здравје, спортски победи и успеси во кариерата. Честитки Гоки. Истовремено упатуваме честитки и до тренерот на ЖФК Каменица Саса, Зоран Златковски кој истотака своите тренерски…

Read More

Младинските категории на ФК Каменица Саса одиграа одлична полусезона. И покрај каснењето на почетокот на првенствата поради ситуацијата со COVID 19 и покрај краткиот период за подготовки, иднината на ФК Каменица Саса, Помладите Пионери и Пионерите на клубот одиграа одлична полусезона. Помладите пионери на ФК Каменица Саса предводени од тренерот Дејан Михаилов по одиграни 6…

Read More

Фудбалерите, стручниот штаб, спортските работници на ФК Каменица Саса како и хумани луѓе преку индивидуални донации соберени во една заедничка, во рамките на своите можности го поддржаа лекувањето на Ѓорге Џонов, фудбалер на ФК Кожуф, кој мора да се лекува во Турција и за чие лекување потребни се 100 000 евра. Истовремено, ФК Каменица Саса…

Read More