ФК КАМЕНИЦА САСА

slide-image

Моето срце е ЗЕЛЕНО-ЦРНО!

slide-image
Последен натпревар
Каменица Саса
3 - 1
Кожуф
December 12, 2020 Градски Стадион Каменица

Почитувана Македонска Фудбалска Јавност,Драги фудбалски фанатици и вљубеници во најважната споредна работа во светот, ФК Каменица Саса упатува извинување до фудбалерот на Македонија Ѓорче Петров, Абдул Басит Халид поради објавениот текст на twitter кој наместо како “шега” е сфатен како расизам. ФК Каменица Саса како одговорен клуб реагираше веднаш и текстот е избришан, но иако…

Read More

ФК Каменица Саса во трилер натпревар го елиминираше прволигашот Борец 1919 АД од Велес во 1/16-тина финалето од Купот на Македонија во Фудбал. Натпреварот за гостите започна и подобро од очекуваното. Поведоа од корнер во 2-та минута од натпреварот. На 1:1 израмни Филип Гоцевски со еврогол од 16-тина метри во 11-тата минута од натпреварот. Гостите…

Read More

ФК Каменица Саса му го честита роденденот на својот голман Симон Стојковски и му посакува многу здравје, среќа и радости во годините што доаѓаат. Симон,Нека семејната хармонија, насмевките и успесите на секое поле бидат твое секојдневие, а фудбалските победи една убава навика. Воедно на Симон му го честитаме и именденот. Среќен роденден Симон, нека е…

Read More

ФК Каменица Саса му го честита роденденот на својот голман Мики Георгиевски и му посакува многу здравје, среќа и радости во годините што доаѓаат. Мики,Нека семејната хармонија, насмевките и успесите на секое поле бидат твое секојдневие, а фудбалските победи една убава навика. Среќен роденден Мики 😉 Секое добро 😉

Read More

ФК Каменица Саса му го честита роденденот на фудбалерот на ФК Каменица Саса, Ален Миленковски и му посакува многу здравје, среќа и радости во годините што доаѓаат. На нашиот АКИ му посакуваме побрзо опоравување од повредата и што побрзо враќање онаму кадешто му е местото, на зелените фудбалски терени. Аки,Нека семејната хармонија, насмевките и успесите…

Read More

Одлични прволигашки настапи бележат “нашите” доскорешни фудбалери Марио Станковски, Ненад Нешовски, Дејан Силјановски и Андреј Кировски. “Убиствениот” напаѓач Марио Станковски денес му донесе злато вреден бод на тимот на Борец на жешкиот терен во Тетово, против еден од најсериозните аспиранти за Шампион во ПМФЛ, екипата на Шкендија. Тој натпреварот го започна од првата минута од…

Read More

Фудбалскиот Клуб Каменица Саса чествувајќи го денешниот голем празник Успение на Пресвета Богородица – ГОЛЕМА БОГОРОДИЦА, упатува порака и честитки до Каменичките Рудари, на кои им го честита Денот на Рударите и им посакува многу здравје, среќа и радости во годините што доаѓаат, семејната хармонија да им биде секојдневие и од срце им посакува безбедност…

Read More

Вчера и официјално започна новото првенството од Втората Македонска Фудбалска Лига – Исток, сезона 2020/21. На Градскиот Стадион во Македонска Каменица, без присуство на публика, нашите миленици го одиграа првото коло од новиот шампионат против екипата на Брегалница од Штип. Се чини и двете екипи не го дадоа својот максимум, па така беше одигран еден…

Read More

ФК Каменица Саса го доби распоредот за новата сезона во ВМФЛ-Исток. Нашите миленици натпреварувањето го почнуваат со лутиот ривал од претходната сезона, Брегалница од Штип, на домашен терен во Македонска Каменица. Потоа, се игра “источното” дерби, во Виница со новајлијата во ВМФЛ-Исток, Слога. Натпреварувањето започнува на 22-ри Август, а второто коло е на програмата на…

Read More

ФК Каменица Саса, денес на Градскиот Стадион во Македонска Каменица го одигра првиот контролен пријателски натпревар во подготвителниот период пред новата сезона во Втората Македонска Фудбалска – Исток. Ова беше воедно и првиот натпревар на “зелено-црните” под водство на новиот шеф на стручниот штаб на ФК Каменица Саса, Горан Здравков. “Рударите” денес го пречекаа новиот…

Read More