ФК КАМЕНИЦА САСА

slide-image

Моето срце е ЗЕЛЕНО-ЦРНО!

slide-image
Последен натпревар
Каменица Саса
3 - 1
Кожуф
December 12, 2020 Градски Стадион Каменица

ФК Каменица Саса му го честита роденденот на поранешниот фудбалер на ФК Каменица Саса, Христијан Николовски – ШИЦ и му посакува многу здравје, среќа и радости во годините што доаѓаат. Христијан, Нека семејната хармонија, насмевките и успесите на секое поле бидат твое секојдневие, а животните победи една убава навика. Секое добро, Христијан Николовски !  За…

Read More

ФК Каменица Саса му го честита роденденот на нашиот прекрасен голман Леонид Стоиловски, посакувајќи му пред се многу здравје, среќа и љубов во годините што доаѓаат и нормално многу фудбалски и животни победи и успеси. Секое добро Лео. ФК Каменица Саса му го честита роденденот на тренерот на младинските категории на клубот, Блажо Николовски, посакувајќи…

Read More
0 August 3, 2020 529 Views

Денеска, Фудбалскиот Клуб Каменица Саса преку своето раководството и извршен одбор, членовите на стручниот штаб и техничкиот персонал и преку своите фудбалери во рамките на можностите, но од срце, ја поддржа хуманитарната акција “СРЕЌНО! За Љубов, Верба и Надеж, за финансиска поддршка на Санде Цековски од с.Косевица која има здравствени проблеми и мора да биде…

Read More

ФК Каменица Саса не остава ништо на случајноста за новата сезона во Втората Македонска Фудбалска Лига – Исток. Освен напорните тренинзи и посветената работа, ФК Каменица Саса се засилува и со играчки кадар. Ново име во редовите на “Рударите” e Дарко Дигаловски кој доаѓа од ФК Плачковица. Ова е краткото фудбалското CV на Дарко Дигаловски….

Read More

ФК Каменица Саса интензивно се подготвува за новата сезона во Втората Македонска Фудбалска Лига – Исток. Освен напорните тренинзи и посветената работа, ФК Каменица Саса се засилува и со играчки кадар. Ново име во редовите на “Рударите” e Дејан Маркоски кој доаѓа од тимот на Скопје. Ова е краткото фудбалското CV на Дејан Маркоски. Име…

Read More

ФК Каменица Саса денес го претстави своето прво засилување за новата сезона 2020/21 во Втората Македонска Фудбалска Лига – Исток. Се работи за голманот Благојче Иванов, кој е поранешен Македонски Фудбалски Репрезентативец во селекциите У15 до У19. Ова е краткото фудбалско CV на Благојче Иванов : Име и презиме – Благојче ИвановВисина – 1,86 mТежина…

Read More

Членовите на Фудбалскиот Клуб Каменица Саса, раководството, тренерите, фудбалерите, како и членовите на техничкиот персонал со индивидуални донации, собрани во една групна заедничка, ќе го поддржат лекувањето на нашиот сограѓанин Санде Цековски. Ова се моменти во кои сечија поддршка е важна, па така ни овојпат ФК Каменица Саса нема да изостане во давање на поддршка…

Read More

Доскорешниот голман на ФК Каменица Саса, Дејан Силјановски и официјално е нов член на прволигашот Беласица од Струмица. Во име на прекрасната соработка, исклучителната професионалност и посветеност ФК Каменица Саса му се заблагодарува на “нашиот” Дени Силјановски – “Spiderman” за СЕ што направи за клубот и му посакува успешни прволигашки изданија и многу многу успеси…

Read More

Фудбалерите и стручниот штаб на ФК Каменица Саса од ден во ден, се поангажирано влегуваат во подготовките за новата сезона во Втората Македонска Фудбалска Лига – Исток. Во лицата на новиот шеф на стручниот штаб на ФК Каменица Саса, Горан Здравков како и неговиот помошник Горан Гоцевски, се чувствуваат силна желба за овогодишно докажување и…

Read More

ФК Каменица Саса е општествено одговорен клуб. Тоа многупати во минатото сме го докажале на дело а дефинитивно така ќе биде и во новата натпреварувачка сезона. ФК Каменица Саса како прв чекор во новата сезона изготви протокол за заштита од COVID 19 кој до крај и во целост ќе биде почитуван од сите членови на…

Read More